x

Tanıtım yazısı, sitenizin veya belirli anahtar kelimelerinizin arama motorlarının aramış olduğu kriterlere uygun olarak yazılan makaleler ile başka siteler üzerinden sitenize aldığınız trafik veya bağlantı anlamına gelir. Yayınlamak istediğiniz makalenin içerisindeki anahtar kelime yoğunluğu ve anahtar kelimenin arama motorlarındaki arama hacmi çok önemlidir. Tanıtım yazısı paketi satın almadan önce ilk yapmanız gereken, belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenizin arama motorları üzerindeki zorluk derecesini ve arama hacmini öğrenmek olmalıdır. Anahtar kelimenizin gücü ile tanıtım yazısı paketi alacağınız sitelerin güçleri doğru orantılı olmadır. Aksi taktirde düşük kalitedeki sitelerden aldığınız tanıtım yazıları, arama hacmi güçlü anahtar kelimelere etki etmeyecektir.

GOOGLE NEWS KAYITLI SİTELERDE TANITIM YAZISI

Haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlamak istediğimizde önceliğimizin google news kayıtlı haber siterleri olması gerektiğini bilmemiz gerekir. Bununda nedeni, arama yapmak istediğimiz haber içeriğini google news (google haberler) sayfasında arama yaptığınızda karşınıza gelen tüm haber sitelerinin google news kaydına sahip olmasıdır. Yani google news kaydı için gerekli kriterleri tamamlamış ve google arama motorunda önceliğe sahip özgün içerikli haber siteleri olmasıdır.

SEO GÜCÜ YÜKSEK SİTELERDE TANITIM YAZISI

İPUCU: Backlink çalışmalarında tanıtım yazısı yayınlamanın çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Oluşturduğumuz makalenin içerisinde geçen anahtar kelimemizin arama motorundaki aranma hacmi, sizlerin tanıtım yazısını yayınlayacağınız siteleri seçmenize yardımcı olacaktır. Arama hacmi yüksek olan bir anahtar kelime için çalışma yapacağınızda, tanıtım yazısı için seçecek olacağınız paketin veya sitenin sizin anahtar kelimenize ne kadar etki edebileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Dolayısı ile anahtar kelimenizin aranma hacmi ne kadar yüksek ise makalenizi yayınlayacağınız sitenin SEO gücü çok daha yüksek olmalıdır.

PREMİUM SİTELERDE TANITIM YAZISI

Rekabeti yüksek bir anahtar kelimeye sahip olduğunuzda ucuz fiyata satın alınan tanıtım yazılarının anahtar kelimenizin sıralama ile ilgili bir etkisi olmadığını hatta zararı olduğunu görmüşsünüzdür. Sizler anahtar kelimeniz için SEO çalışması yapmayı planlıyor veya yapıyorsanız, rakiplerinizin de SEO çalışması yaptığını unutmamanız gerekir. Rekabeti ve aranma hacmi yüksek anahtar kelimelerinizde tanıtım yazısı yayınlayarak başarıya ulaşmanın tek yolu, arama motorlarında site skorları çok iyi durumda olan sitelerde tanıtım yazısı yayınlamaktan geçer.